Kaleidoskopy

KALEIDOSKOPY

Touto technikou si ušijeme z jediné vzorované látky malý ubrus o velikosti cca 60 x 60 cm. V případě, že požadujete větší rozměr ubrusu, je nutné spotřebu látky přizpůsobit. Látky 100% bavlna, předem vyprat a naškrobit.

Materiál:

  • cca 60 cm látky 140 cm široké s velkým květinovým motivem. Pozor!  Na látce se musí motiv o velikosti cca 20x 20 cm čtyřikrát opakovat.
  • cca 120 cm látky 140 cm široké jednobarevné nebo jemně vzorované látky na lemování bloků a na zadní stranu,
  • 60 x 60 cm tenkého vlizelínu nebo arachné,
  • pavučinka proužek v metráži (vypadá jako stužka, používá se např. k zažehlování záložek oděvů),
  • Pokud budete chtít ušít větší ubrus nebo deku, je nutné, aby se motiv opakoval osmkrát nebo dvanáctkrát nebo šestnáctkrát atd.  atd. atd... V tomto případě se vždy musí jednat o NÁSOBEK ČTYŘ. Samozřejmě i množství látky na lemování bloků a na zadní stranu bude větší. Na deku použijeme místo vlizelínu či arachné tenký vatelín.

Žádné čtverce z látky doma NEŘEŽTE !!!

Uděláme to až společně na lekci, přizpůsobíme látce, kterou si přinesete.

Naučíte se techniku spojování "za pochodu" jednotlivých již proquiltovaných bloků (sendvičů) pomocí spojovacích proužků, a tak i zhotovení přehozu přes dvoupostel bude snadné.

Pomůcky:

  • šicí stroj, řezací podložka, řezák, pravítko, nůžky, žehlička, běžné šicí potřeby,  tuhá popisovací fólie A4 (koupí se v papírnictví, používají ji žáci na základní škole), černý fix, čtverečkovaný sešit A4, obyčejná tužka

 

 

 


Kontakt

Patchwork na Náchodsku Ateliér Allima