Charitativní projekt "Modrá je dobrá"

PODĚKOVÁNÍ

 

Milé patchworkářky!

Chci vám všem poděkovat za účast na akci Modrá je dobrá. Celkem se sešlo úctyhodných 153 prací. Nastal čas jejich dražení - prodeje.

První „dražba“ se uskutečnila 7. 12. 2015 v kavárně Tempo Allegro v Praze v rámci večera pořádaného Britskou obchodní komorou (tato akce nebyla pro veřejnost).
Dále na tomto místě proběhla 9. 12. 2015 akce Portusu pro jejich sponzory, v rámci které se uskutečnila další „přímá dražba“. Quilty visely v kavárně ještě dva týdny a bylo možné si je pomocí „tiché aukce“ (tzn. zapsáním svých kontaktních údajů + částky) vydražit. Po tuto dobu mohl přijít kdokoli.

Prezentace části quiltů proběhla i v rámci výstavy patchworku v Lidovém domě v Nučicích v prosinci 2015. Vlastní prodej se uskutečnil v době adventního jarmarku v sobotu 19. 12. 2015 a v rámci další akce v pondělí  21. 12. 2015.

Během předvánočních akcí bylo získáno několik prvních tisíc za prodané quilty.

Prodej dále pokračuje na internetu na webových stránkách Portusu a jako benefiční předmět v rámci veřejné sbírky „Akce cihla“ na stánku v Praze Na Příkopech.

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace o projektu:

Účastnice kurzů, lektorky i kamarádky ze skupiny Spy se v roce 2015 zúčastnily charitativního projektu, který vyhlásil Bohemia patchwork klub:

Charitativní projekt s názvem "MODRÁ je DOBRÁ"

Máte chuť ušít malý quilt, vyzkoušet si třeba novou techniku a navíc využít výsledek své práce a věnovat ho pro dobrou věc? Toto je příležitost ... Zapojte se!

Důvody pro vyhlášení projektu:

Pomůžeme tím organizaci PORTUS , která se o mentálně postižené dospěláky stará, pomáhá jim začlenit se do života, do pracovního procesu, pomáhá jim s bydlením, využitím volného času ...

Jaký quilt ušít:

Velikost quiltu: 40 x 40 cm

Barevnost: spojujícím prvkem všech quiltů je modrá barva všech látek (materiálů) - různé odstíny, na případné doplnění pouze bílá či smetanová

Technika: klasický patchwork (včetně aplikací), moderní patchwork, art quilt

"Sendvič" spojit quiltováním (ručně či na stroji). Olemování resp. zakončení quiltu dle použité techniky. Proužek na zavěšení = tunýlek v šířce alespoň 4 cm. S quiltíky se počítá jako s obrázky na zeď. (Některé quilty bude určitě možné položit i jako dečku na stůl, ale z důvodů prezentace musí mít každý quilt tunýlek na zavěšení.) Pokud případně chcete ušít polštář, tak je nutné opatřit ho alespoň provizorně proužkem na zavěšení a dodat výplň pro polštář. Ta tam bude dodána při prodeji.

Na zadní stranu připevnit jméno autorky a místo bydliště, případně další kontakt dle uvážení autorky.

Prezentace quiltů:

Quilty byly prezentovány jako kolekce na 9. PPM - 10. - 12. 4. 2015 a to v hlavní výstavní hale.  Díla byla vystavena díky organizátorům PPM. Zde byla i možnost se více seznámit s organizací PORTUS a zakoupit a ochutnat i jejich Dobroty s příběhem.

Další prezentace quiltů (výstava v rámci Nučického jarmarku) proběhla v sobotu 30. května 2015 v obřadní síni Obecního domu v Nučicích (PZ).

Projektu se zúčastnily účastnice kurzů v Náchodě, lektorky i kamarádky, které se scházejí ve Spech u Nového Města nad Metují.

Tady jsou naše vystavovaná dílka:

                   Eva                                                     Hanka

   

                  Helena                                                Jana

                                                              

       

                    Lída                                                         Míla

        

                     Petra

9. Mezinárodní výstava patchworku Praha 2015:

 

Dana Velehradská a zástupce PORTUS

Dražba quiltů, charitativní prodej a využití získaných finančních prostředků:

Quilty budou vydraženy na Benefiční aukci pořádané organizací PORTUS Praha v listopadu 2015, a to spolu s dalšími benefičními uměleckými předměty, za účasti známých osobností.

Na aukci neprodané quilty budou prodávány v rámci samostatné sekce na e-shopu PORTUSU.

PORTUS Praha, o.s.

Cílem sdružení je vytvářet plnohodnotný životní prostor pro lidi s mentálním postižením. Těmto lidem pomáhá na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy.

Výtěžek chce PORTUS Praha vužít na rozvoj  Chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením -  Na Vyhlídce, v obci Slapy u Prahy. V plánu jsou např. oprava střechy a další nutné opravy a také na rozvoj socialně terapeutické dílny pro práci s klienty v této dílně, která patří do areálu chráněného bydlení.

portusprahaM.png Dobroty s příběhem Akce cihla

Veškeré informace o organizaci PORTUS, chráněném bydlení na Slapech, akci cihla a výrobcích k prodeji, které jsou prodávány pod názvem "Dobroty s příběhem" naleznete ZDE

 

Šití pokračuje !!!

Přihlásit se můžete přes elektronickou přihlášku nebo zasláním/doručením tištěné přihlášky

 

Shromažďování quiltů:

Quilty odevzdejte - doručte do 20. 11. 2015:

- v Patchworkovém studiu QuiltingDana - Praha 5 (Stodůlky), Hábova 1568. Sem můžete quilty doručit osobně (otevřeno po domluvě)

- poslat poštou na adresu: Dana Velehradská, Paderlíkova 574, 252 16 Nučice

Pokud máte zájem o nějaké další informace, tak neváhejte a napište na: quiltingdana@gmail.com či zavolejte 607 615 752

 Všem, které (kteří) se do této charitativní akce zapojí, předem moc děkuji. Děláme to pro dobrou věc :-)